Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Kentsel Dönüşümle Yarı Fiyatına Daire

Etiketler: |


Kiptaş, Sümer Mahallesi'ndeki kentsel dönüşüm projesi için düğmeye bastı. Proje kapsamında bin 38 konut yıkılıp yerine bin 536 konut inşa edilecek.

İstanbul'un pek çok bölgesinde kentsel dönüşüm projelerine başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), bu yöndeki çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. İBB'nin iştiraki Kiptaş, Zeytinburnu'nda "Zeytinburnu Sümer Mahallesi" kentsel dönüşüm projesiyle, 54 bin 415 metrekarelik alana konut yapacak.

Satış ofisinin açılışında konuşan İBB Başkanı Kadir Topbaş, Sümer Mahallesi'nde en riskli alanların tespit edildiğini belirtti. Projenin 24 ayda tamamlanacağını dile getiren Topbaş, "Bölgede aralarda birkaç tane sağlam binalar kalıyordu. 'Bu binaları bırakıp diğerlerini yenilemek yerine yeniden bir şehir kuralım' dedik ve çalışmaları başlattık" diye konuştu.

Zeytinburnu'nun en köklü yerleşimlerinden biri olduğu belirtilen Sümer Mahallesi'nde dönüşüm alanı olarak 63 bin 300 metrekarelik bölge alındı. Hali hazırda bin 38 konut ve 212 dükkanın bulunduğu bölgede, yüzde 43'lük orana karşılık gelen 536 adet bağımsız birimin deprem açısından risk taşıdığı dile getiriliyor.

DAİRELER YARI FİYATINA

Projede hiçbir vatandaşın mağdur edilmediğini dile getiren Topbaş, kimseye de peşkeş çekmediklerini kaydetti. Vatandaşlara bir de uyarıda bulunan Topbaş, “Yeni yapılacak konutlar iki katı değer kazanacak. Uyanıklar olabilir. Sakın dairenizi satmayın” dedi. Konuşmasının ardından Kadir Topbaş, Sümer Mahallesi sakini bir vatandaş ile ilk sözleşmeyi yaptı. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında 100 m2'lik hak sahibi olanlara, yeni konutlardan 75 metrekarelik daire verilecek. Başkan Topbaş yeni projede 100 m2'lik bir dairenin fiyatının 110-125 bin YTL olduğunu, bu dairelerin asıl değerinin ise 225 bin YTL olduğunu söyledi.

BİN 536 KONUT YAPILACAK

Planlama alanı 54 bin 415 metrekare olarak belirlenen Sümer Kentsel Dönüşüm Projesi'nde toplam inşaat alanı, 167 bin metrekareyi bulacak. 292 adet 1+1, 790 adet 2+1 dairelerin bulunacağı projede, 432 adet 3+1 ve 22 adet 5+1 seçenekleri de olacak. Toplam bin 536 dairenin yer alacağı projede, 100 bin metrekare büyüklüğünde bir alışveriş merkezi de inşa edilecek. Konutlar teslim edilinceye kadar geçen yapım sürecinde bölgede ikamet edilebilecek.

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: