Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Dünyada kredi krizi hâlâ devam ediyor

Etiketler: |

LONDRA - Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Jean Claude Trichet, kredi krizinin sürdüğünü söyledi. Trichet, BBC’ye verdiği demeçte, “Biz, devam eden, çok ciddi bir piyasa düzeltmesi görüyoruz, düzeltme henüz sona ermedi” dedi.

Merkez bankalarının şu anda faizini düşürürse, bunu çok ciddi sorunların takip edeceği uyarısında bulunan Trichet, “Siyaset yapıcıların önceliği fiyat istikrarını sağlamak olmalıdır. Orta vadede sürdürülebilir büyüme ve istihdam yaratmak için en iyi yoldur” diye konuştu. Enerji ve gıda fiyatlarındaki yükselişi 1970 yılındaki petrol şokuyla karşılaştıran Trichet, bir çok Avrupa ülkesinin 1970’li yıllarda sıkı para politikasında başarısız olmasının, bölgenin rekabet yeteneğine zarar veren yüksek ücretlere yol açtığını, bunun da kitlesel işsizlikle sonuçlandığını ifade etti.

Halen işsizlikle mücadele etmenin bu çağın “mirası” olduğunu belirten ECB Başkanı Trichet, tüketici fiyatlarının hızla yükselmesine rağmen, yüksek enflasyonun ilelebet sürmeyeceğini söyledi.

Kaynak: Radikal

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: