Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Konut kredisi bir tus uzaginizda

Etiketler: | 0 yorum


D-Smart ve DD Mortgage işbirliği ile, Türkiye’de digital platform üzerinden ilk defa konut kredisi başvurusu gerçekleşiyor

İleri teknolojisi ve yenilikçi ürün anlayışı ile digital platform D-Smart ve dünyanın en büyük bankalarından Deutsche Bank ve Türk özel sektörünün önde gelen kuruluşlarından Doğan Grubu ortaklığında kurulan Türkiye’nin ilk konut finansman şirketi DD Mortgage işbirliği ile bir ilke imza atılıyor. Türkiye’de digital platform üzerinden ilk defa interaktif kredi uygulaması başladı.

D-Smart kullanıcıları, D-Smart 450. kanal olan DD Mortgage İnteraktif kanaldan, kredi başvurusunda bulunabilecekler. Kredi almak isteyen müşteriler, almak istediği konutun türü, talep edilen kredi tutarı aralığı ve talep edilen kredinin döviz cinsini girdikten sonra ekranda çıkan kodu 2850’ye mesaj atmaları gerekiyor. Bu mesajın ardından DD Mortgage, başvuruda bulunan müşterileri telefonla arıyor ve konut kredisi ile ilgili başvuruya anında cevap veriyor. Böylelikle ön onaylı kredi başvuru işlemi tamamlanıyor.

Aynı zamanda, 30 Eylül 2008 tarihine kadar kredisini DD Mortgage’dan kullanan D-Smart kullanıcılarına, HD-Smart ve 6 aylık full paket hediye edilecek. Kampanya hakkında detaylı bilgi almak isteyenler http://www.dsmart.com.tr/ veya D-Smart 450’inci kanalını ziyaret edebilir ya da Rahat Mortgage Hattı 444 77 33’ ü arayabilirler.


Alisverise nedense doyamadik !

Etiketler: | 0 yorum


Avrupa'da 2008 ve 2009 yıllarında alışveriş merkezi alanları yüzde 20 oranında artacak. 34 ülke içinde 6'ncı sıraya yükselen Türkiye’deyse aynı sürede toplam 1.5 milyon metrekarelik yeni alışveriş merkezleri açılacak

Cushman & Wakefield Küresel Gayrimenkul Danışmanlığı tarafından en son hazırlanan 'Avrupa Alışveriş Merkezleri' raporuna göre, günümüzde alışveriş merkezlerinin gelişimi Avrupa ’da hızla büyümeye devam ediyor. Avrupa ’da bu yıl ve önümüzdeki yıl için planlanan yeni alışveriş merkezleriyle piyasaya 22 milyon metrekarelik alanın katılması bekleniyor.

2008 ve 2009 yılında açılması planlanan alışveriş merkezleriyle ilgili hazırlanan listede, bu alanda güçlü 34 ülkenin verileri sıralanıyor. Planlanan ek binalar hariç 3.2 milyon metrekareyle Rusya, alışveriş merkezi yatırımında ilk sırada yer alıyor. Rusya'yı Ukrayna, İspanya, Romanya ve Polonya takip ediyor.

320 yeni AVM inşa edildi

Avrupa ’da 2007 yılında, toplam 320 alışveriş merkezi ve varolan alışveriş merkezlerine yapılan 54 ek bina ile 8.2 milyon metrekarelik alan yaratıldı. 2008 ve 2009 ’da 11 milyon metrekarelik alanın sektöre katılması ve böylece bugünkü 112 milyon metrekarelik toplam alışveriş merkezi alanının 2009 yılı sonunda 134 milyon metrekareye çıkması öngörülüyor.

Cushman & Wakefield Avrupa Perakande Hizmetleri Direktörü Boris van Haare Heijmeijer’e göre; günümüzdeki alışveriş merkezi gelişimi, piyasaya ek olarak yüzde 20 ’lik yeni alanın katılmasıyla birlikte, 2009 yılında da canlılık göstermeye devam edecek. Bu gelişim sürecinde olgunlaşmış piyasalardaki alışveriş merkezleri kent merkezinin yeniden canlandırma süreci kapsamında bir role sahipken, Orta ve Doğu Avrupa ’da alışveriş merkezleri modern perakende alanlarının üretim alanı olarak ortaya çıkıyor.

İngiltere'de projeler ertelendi

Kredi krizinin alışveriş merkezi gelişimi üzerindeki etkisiyle ilgili olarak Boris, şunları söyledi:

" Fon ve fiyatlandırma işlemlerinden dolayı, İngiltere ’de projelerin birkaçı ertelendi. Fakat bunun dışında, şu anda tüm Avrupa ’da kredi krizinin planlanan projelere etkileriy le ilgili çok fazla kanıt bulunmuyor."

Türkiye'de yatırım iştahı canlı

34 ülke içinde 6'ıncı sıraya yükselen Türkiye’de bu yıl ve önümüzdeki yıllarda yaklaşık 1.5 milyon metrekare yeni alışveriş merkezinin açılması bekleniyor. Cushman & Wakefield Türkiye Perakende Hizmetleri Direktörü Gülsin Hakman ’a göre, Türkiye’de a lışveriş merkezleri yatırımları için iştah hala mevcut. Ancak yeni yatırımların çoğu Anadolu ’daki orta ölçekli şehirlerde yer alıyor. Ço?u da hipermarket bazlý ve bitişi?inde konut projeleriyle birlikte projelendiriliyor..

Rusya AVM piyasası çok hızlı

Cushman & Wakefield Stiles & Riabokobylko Rusya Operasyonları Perakende Direktörü Konstantin Sakharov da şu bilgileri verdi:

"Önümüzdeki yıllarda Moskova’da perakende sektörünü iyi planlanlanarak gelişen bir sektör olarak görmeyi ve Rusya’da nüfusu 300 bin den az olan şehirlerde de hızla büyüyen daha fazla alışveriş merkezi görmeyi bekliyoruz. Rus perakende gayrimenkul piyasası son birkaç yýlda gerçekleşen de?işimlerle ve tüketicilerin artan seçiciliğiyle hızlı bir şekilde ilerliyor."

Ömür boyu tatil kim istemez ki ?

Etiketler: | 0 yorum


Checklife ömür boyu tatil sunuyor!

304 ile 550 metrekare arasında 53 villadan oluşan Checklife’da fiyatlar 810 bin dolar ile 1 milyon 400 bin dolar arasında değişiyor

Arsan İnşaat'ın Çekmeköy'de yapımını sürdürdüğü Checklife projesi, dört tarafı Çekmeköy ormanları ile çevrili olan 53 villasıyla tatil tadında geçecek alternatifli bir hayat sunuyor. Projenin yüzde 85’i yeşil alandan oluşurken, Checklife’ın rekreasyon alanları içerisinde yer alan doğal parklar ve göletler projenin öne çıkan ayrıntıları arasında yer alıyor. 45 bin metrekare arsa üzerinde yapılan proje Ağustos 2010'da tamamlanacak.

Şehir stresinden uzakta, güvenli bir yaşam alanı sunan projede 6 farklı tip villa bulunuyor. Checklife’da dubleks ve tripleks villalar 304 ile 550 metrekare arasında değişen ölçülere sahip. Projede 351, 390 ve 550 metrekare büyüklüğünde 5+2 tripleks, 305 metrekarelik 5+2 dubleks, 308 metrekarelik 5+1 dubleks ve 304 metrekare büyüklüğünde 5+2 ikiz tripleks villa bulunuyor. Villalar 850 bin dolar ile 1 milyon 500 bin dolar arasında değişen fiyatlardan satılıyor. 2 bin metrekarelik bir sosyal tesisin yer aldığı projede doğal parklar, göletler, yarı olimpik havuzu, tenis ve golf spor alanları da mevcut.

Orman içinde bir yaşam

Yapımında son teknolojinin kullanıldığı Checklife projesi orman içinde sağlık, huzur ve gençlik sunan Wellness Center ile İstanbul’da ömür boyu tatil yapmak isteyenlere kapılarını açıyor. Evcil hayvanlar için Pet House’un da bulunduğu Checklife mimar Dara Kırmızıtoprak imzası taşıyor. Projede Zen felsefesi ile tasarlanan Wellness Center’da masaj odaları, havuzları, Türk hamamı ve Gastro bulunuyor. Wellness Center, spa, buhar odası, sauna, restoran, kafe, bar, güzellik merkezi ve açık jakuziyi de bünyesinde barındırıyor.

Villaların her biri teknik hesaplar sonucunda kapasiteleri belirlenecek olan müstakil kombi sistemi donatılırken, radyatörlerde yüksek verimli termostatik vanalı panel radyotör tercih edilmiş. Projede kullanma suyu için yeterli hacimde ve bakteri üremesine imkan vermeyen merkezi su deposu yapılırken, kullanma suyu depo çıkışında filtrasyondan sistemi uygulanıyor. Tüm villalar için teknik proje ve hesaplar çerçevesinde kanallı split, multi – split, veya münferit ayarlanabilir merkezi soğutma sistemi yapılıyor.

Villalar çok akıllı olacak

Tüm villalarda 1. sınıf akıllı ev altyapısı oluşturulurken, dış cephelerde TSE ve Avrupa normlarına uygun olarak kaliteli malzeme kullanılıyor. Villa cepheleri belirlenen konsepte uygun olarak TSE ve DIN normlarına uygun birinci sınıf kalitede Rehau renkli PVC profillerden özel olarak üretiliyor. Tüm camların ısı yalıtımlı çift cam olduğu konutlarda tüm cepheler ve doğramalar manzaraya hakim olacak şekilde ve bölüntüsüz olarak geniş yüzeyler şeklinde tasarlanıyor. Villalarda kullanılan seramikler İtalyan, mermerler ise Verde Rustica olurken, ısı, ses ve buhar yalıtımı sağlayan çatı sistemleri kullanılıyor.

Balkon ve terasların, binaların konumuna göre manzaradan en fazla faydalanılacak şekilde tasarlandığı villalarda, elektrik ve mekanik tesisat konularında kullanılan tüm malzemeler, TSE ve Avrupa normlarına uygun olarak seçiliyor.

İstanbul’un merkezine ve ana arterlerine en yakın villa projelerinden biri olan Checklife, Kozyatağı, Ümraniye Carrefour, IKEA ve Meydan alışveriş merkezlerine yakın bir mesafede bulunuyor.

Tel: (0216) 640 57 86 - 85