Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Konutunuzu sigortalayın rahat edin!

Etiketler: |


Yıllık yaklaşık 82 YTL ödeyerek her türlü olumsuz duruma karşı konutunuzu güvence altına alabiliyorsunuz

Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, konut sigortasının artık lüks değil bir gereklilik olduğunu kaydetti. Anadolu Sigorta’dan yapılan yazılı açıklamada, Anadolu Sigorta’nın Türkiye’de sigorta yaptırmaya yönelik toplumsal bilinci artırmak için yeni bir girişim başlattığı ve bu doğrultuda önceliğin konut sigortalarına verilmesiyle, 2008 yılının ikinci çeyreğinde bu alanda iddialı bir çıkış hedeflendiği belirtildi.

Mustafa Su konuyla ilgili değerlendirmesinde, su baskını, yangın ya da hırsızlık gibi en beklenmedik anlarda insanların başına gelen ve artık herkesin hayatının parçası olan olumsuzluklar karşısında alınabilecek çok küçük önlemlerin, ne kadar büyük geri dönüşler sağlayabileceği konusunda halen çok ciddi bir bilgi boşluğu bulunduğunu belirterek, "Konut sigortası lüks değil, artık bir gereklilik" görüşünü aktardı.

Anadolu Sigorta’nın konut sigortasıyla ilgili yaptığı araştırmalarda "pahalılık endişesi" algısının yaygın olduğunun ortaya çıktığını ifade eden Su, Anadolu Sigorta olarak pahalı ya da ucuz poliçeyi değil, doğru fiyatlandırılmış poliçeyi müşterilerin ilgisine sunduklarını ifade etti.

Sanıldığı gibi pahalı değil

Su, "Örnek bir sigorta poliçesine bakıldığında primlerin düşünüldüğü kadar yüksek olmadığı görülüyor. Söz gelimi İstanbul Kadıköy’de, 1. derece deprem bölgesinde yer alan 150 metre kare bir evin, 75 bin YTL’si bina olmak üzere, toplam 82 bin 500 YTL sigorta bedeli ile sigortalanması durumunda, ödenmesi gereken yıllık sigorta primi net 82,09 YTL’ye karşılık geliyor" ifadelerini kullandı.

Sigortalıların aldıkları hizmetin detaylarını iyi öğrenmelerinin gerekliliğine değinen Mustafa Su, poliçelerin ihtiyaçlara uygun bir şekilde düzenlenmesi ve sigortalının poliçenin içeriğini iyi bilmesinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: