Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

TOKİ'nin İndirim Kampanyasında Son Hafta

Etiketler: |


oplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ), konut ve iş yeri alanların borcunu erken ödemelerine yönelik 21 Mayıs'ta başlattığı indirim kampanyasında son haftaya girildi.

TOKİ'den yapılan duyuruda, idarenin 2006 yılı sonuna kadar satışları gerçekleştirilmiş konut ve iş yerlerinin borç bakiyelerinin kapatılmasının sağlanması amacıyla bir indirim kampanyası düzenlediği anımsatıldı.

Kampanya kapsamında konut ve iş yeri alıcıları, borç kapatma tarihi itibarıyla hesaplanacak borç bakiyelerini, 21 Mayıs-20 Haziran 2008 tarihleri arasında satış işlemlerini gerçekleştiren Bankaya başvurarak, peşin, 3 ay veya 6 ay vadeli olarak aylık eşit taksitler halinde kapatabilecek.

Borç bakiyesinin peşin olarak kapatılması durumunda yüzde 25, 3 ay vadeli, eşit taksitli olarak kapatılması durumunda yüzde 23, 6 ay vadeli, eşit taksitli olarak kapatılması durumunda yüzde 21 oranlarında indirim imkanından yararlanabilecek. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarda söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

Bu vatandaşlar kampanyadan yararlanmak istemeleri halinde ilgili bankalardan konut kredisi kullanabilecek. TOKİ ile imzalanan protokoller kapsamında, gayrimenkul alıcıları, satışa aracılık eden bankalar dışında Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Finansbank, TEB ve Şekerbank'tan konut kredisi kullanılabilecek.

Söz konusu kampanyadan yaklaşık 75 bin adet konut alıcısı yararlanırken, vadelerinin bitimine 12 aydan az kalmış konut ve iş yerlerinin alıcıları yararlanamayacak.

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: