Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

İzmir'in İki Yakası Biraraya Geliyor

Etiketler: |


Tekfen-OZ ve Rönesans Alışveriş Merkezleri'nin, İzmir'in ticaret ve sosyal hayatını canlandıracak 250 milyon dolarlık bir yatırım için güçlerini birleştirdi.

Tekfen-OZ ve Rönesans ortak imzasını taşıyacak proje, İzmir'de bugüne kadar tek çatı altında yapılan en büyük çok fonksiyonlu (mixed-used) emlak geliştirme projesi olma özelliğini taşıyor.

Konut, ofis ve alışveriş merkezinden oluşacak, tek proje altında yapılan çok fonksiyonlu (mixed-used) yapısı ve 200 bin metrekarelik inşaat alanıyla İzmir'in en kapsamlı emlak geliştirme projesi özelliğini taşıyacak kompleks, İzmir Konak Limanı arkasında, 54 bin metrekarelik arazi üzerine kurulacak. 2010 yılında tamamlanması planlanan projenin bitiminde, toplam maliyetin 250 milyon Doları bulması bekleniyor.

Tekfen-OZ Gayrimenkul Geliştirme A.Ş. ve Rönesans Alışveriş Merkezleri ortaklığında gerçekleştirilecek yatırımla, alışveriş merkezi potansiyeli en yüksek şehirlerden biri olmasına rağmen bugüne kadar emlak yatırımlarından yeterince pay almayan İzmir, kendisine yakışır yeni bir yaşam alanına kavuşacak. Proje, 140 bin metrekare büyüklüğündeki alışveriş merkezi, deniz manzaralı ve toplam 60 bin metrekarelik rezidans ve ofis bloklarıyla bölgenin en önemli yatırımı olacak. Modern İzmir'in sembolü olmaya aday niteliklere sahip proje, hem sosyal yaşama; hem de ticaret hayatına değer katmayı hedefliyor.

Yeni proje; Karşıyaka, Konak ve Bornova çevre yollarının kesiştiği kavşakta yer alacak. Ege mimarisine yakışacak tasarımıyla fark yaratacak ve A+ dizayn, inşaat ve işletme kalitesine sahip olacak proje, klasik kapalı alışveriş merkezi anlayışı yerine, Ege'nin yaşam kültürüne ve iklimine uygun, ferah ve geniş açık alanlar sunacak. İzmir Bayraklı'da yer alacak projenin inşaatının 2009'un ilk çeyreğinde başlaması ve 2010 yılının son çeyreğinde tamamlanması planlanıyor.

İZMİR'E YAKIŞIR BİR PROJE GELİYOR, İKİ “YAKA” BİRLEŞİYOR

Proje tamamlandığında, Türkiye'nin 3. büyük şehri ve Ege Bölgesi'nin kalbi olan İzmir, hak ettiği yatırıma kavuşmuş olacak. İzmir'in kalbinde yer alacak kompleks, hem Ankara çevre yolunun cephesinde oluşu; hem de Karşıyaka, Konak ve Bornova'ya 5-10 dakika kadar kısa mesafesi ve deniz yolu ile raylı sistem gibi alternatif ulaşım imkanlarıyla, şehrin en cazip noktalarından biri haline gelecek.

TOPLAM 5000 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLANACAK

Açılışıyla birlikte alışveriş merkezini yıllık ortalama 12 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Proje sağlayacağı istihdamla da dikkat çekiyor. İnşaat süresince 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak yatırım, hizmete açıldığında da yaklaşık 2 bin 500 kişiye iş imkanı sunacak. 2009 yılının ilkbaharında temelleri atılacak olan proje, 2010 yılı sonbaharında tamamlanıp, kapılarını İzmirlilere açacak.

“İZMİR'İN İKİ YAKASINI BİR ARAYA GETİRECEK”

Proje Künyesi
- Lokasyon:
Bayraklı / İzmir
- Konum: Alsancak Limanı/Bayraklı Vapur İskelesi arkası, Konak ve Karşıyaka yollarının kesişme noktası, Çınarlı metro istasyonu karşısı
- Proje sahibi: Tekfen-OZ Gayrimenkul Geliştirme ve Rönesans Alışveriş Merkezleri
- Ortaklık yapısı: Tekfen-OZ Gayrimenkul Geliştirme %50; Rönesans Alışveriş Merkezleri %50
- Proje değeri: 250 milyon dolar
- Özelliği: Tek proje altında yapılan çok fonksiyonlu (mixed-used) İzmir'in en büyük emlak geliştirme projesi

- Brüt arazi alanı: 54 bin m2
- Toplam inşaat alanı: 200 bin m2

- AVM kiralanabilir alanı: 60 bin m2
- Ofis ve konut alanı: 60 bin m2
- Proje inşaatının başlama tarihi: 2009 yılının ilk çeyreği
- Bitiş tarihi: 2010 yılının son çeyreği
- İstihdam:
- Yapım aşamasında: yaklaşık 2.500 kişi
- İşletme aşamasında: yaklaşık 2.500 kişi
- Beklenen AVM sirkülasyonu: 12 milyon ziyaretçi / yıl
- Fonksiyonları:
- Alışveriş merkezi
- Ofis
- Konut
- Kültür-sanat etkinlikleri için alanlar
- Café ve restoranlar
- Otopark (2.600 araç kapasiteli)


Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: