Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Gelişmekte olan bölgelerden konut almak avantajlı olabilir

Etiketler: |

Konut almak isteyenlerin bütçesine göre hareket etmesi gerektiğini belirten Propa İnşaat'ın patronu Özçiçek, gelişmekte olan bölgeleri tavsiye etti..

Propa İnşat İcra Kurulu Başkanı Harun Reşit Özçiçek, 'bu yıl inşaat sektörünün satışlar açısından bahar sevincini yaşayamadığı' görüşünü bildirdi. Özçiçek, yaptığı açıklamada, bahar aylarının gayrimenkul sektörü açısından en hareketli zamanlar olduğunu belirterek, "Taşınmak için okulların kapanmasını ve havaların düzelmesini bekleyenler, bu dönemde harekete geçmeye başlar. Ancak bu yıl inşaat sektöründe bahar sevinci yaşandığını söyleyemiyoruz" dedi. Dövizde dalgalanma, Cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmaları, erken seçim, ABD'de başlayan ve gelişmekte olan piyasaları etkileyen mortgage krizi, AKP'ye yönelik kapatma davası gibi etkenlerin konut sektöründe kısa süreli durgunluğa neden olduğunu ifade eden Özçiçek, emlak fiyatların artmadığı düşüncesini yansıttı.

'Gelecek dönemde zam olabilir'
Demir fiyatlarında yaşanan neredeyse yüzde 100'lük artışın maliyetlere ve tüketiciye henüz yansımadığını da sözlerine ekleyen Özçiçek, şu yorumlarda bulundu: "Bu belirsiz dönemin geçici bir süreç olacağı göz önüne alındığında fiyatların ilerleyen dönemlerde artacağını biliyoruz. Çünkü, ister istemez maliyetler tüketicilere yansıyacak. Ekonomik ve siyasi çalkantılar düzene girdiğinde konuta olan talep yine artacak ve fiyat artışını da beraberinde getirecek. Bu nedenle, durgunluktan yararlanarak ev almanın tam zamanı." Özçiçek, ev almaya karar vermenin çok da kolay olmadığını dile getirerek, "Bütçeye uygun olmasının yanı sıra kendini amorti edebilecek ve gelecekte önemli bir yatırım aracına dönüşebilecek projelere öncelik tanımak gerekiyor. Yatırımcılar için gelişmekte olan bölgelerde hayata geçirilen konut projeleri cazip fırsatlar" diye konuştu.

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: