Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Paulson: "Mortgage krizinde önlemler hazır"

Etiketler: |

ABD Hazine Bakanı Henry Paulson, George W. Bush yönetiminin konut kredileri sorununun etkilerini atlatmaya çalışan ABD ekonomisine destek olma planları yaptığını ancak bunu aceleye getirmeyeceğini söyledi.

Paulson, New York'ta yapacağı bir konuşma için hazırladığı metinde, "En önemli hedefimiz reel ekonomi üzerindeki etkiyi en aza indirmektir" dedi.

Hazine Bakanlığı, Paulson'un yapacağı konuşma metninden bazı bölümleri önceden basına dağıttı.

Başkan Bush'un 28 Ocak'ta yapacağı "Birliğin Durumu" adlı yıllık genel durum konuşmasında, bir ekonomik canlandırma paketini açıklaması bekleniyor.

Bankaların ve mortgage kurumlarının büyük kolaylıklarla kredi verdikleri yılların ardından, konut satışlarının ve fiyatlarının düştüğü ABD konut sektöründe bir düzeltmenin "kaçınılmaz ve gerekli" olduğunu söyleyen Paulson, "Mevcut durumu inceleyerek doğru politikayı belirlemek, bu politikayı erken açıklamaktan daha önemlidir" dedi.

Konuşma metninde, "Şunu belirtmeliyim ki son birkaç yılda yapılan aşırılıkları telafi edecek tek bir politika ya da önlem yoktur" diyen Paulson, yetkililerin ülkenin karşı karşıya olduğu risklerin bilincinde olduklarını ve konut sektöründeki düzeltme yapılana kadar ekonomiyi mümkün olduğu kadar güçlü tutmaya çalışacaklarını" belirtti.

Paulson, yatırımcıların ABD piyasalarına ilişkin endişelerinin sürdüğünü ve ekonominin konut piyasasından kaynaklanan krizi atlatmasından önce ekonomide büyümenin daha fazla yavaşlayacağına dair işaretler görüldüğünü söyledi.

Paulson, piyasaların tekrar güven kazanmasının zaman alacağını belirterek, "Önümüzdeki haftalarda ve aylarda büyümenin daha da yavaşlayacağını göreceğimizi düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: CNN Türk

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: