Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Mortgage davasına avukat yetişmiyor

Etiketler: |

İngiltere'de mortgage ödemelerini yapamayanların sayısının arttığı, devlet ve vakıfların görevlendirdiği gönüllü avukatların bu konuda yol arayışı içinde olanlara ve açılan davalara yetişemediği bildirildi.


Transact adlı Vakıf tarafından yapılan araştırma göre, devletin ve vakıfların bu kişilere avukat vermekte yetersiz kalması yüzünden pek çok kişi evlerinin ipoteklerini ellerinde tutan bankalara dönmesine mani olamıyor. İngiltere ve Galler'de 2008'in ilk çeyreğinde mahkeme kararıyla evlerine el konulanların oranı bir önceki yıla göre yüzde 17'lik bir artış kaydetti. 2008'in ilk çeyreğinde 27 bin 530 mahkeme kararı alınırken, bu rakam 2007'nin aynı döneminde 23 bin 438 olmuştu. Yapılan araştırmalar evlerine el konulması sürecinde hukuki yardım alabilenlerin yüzde 85'inin evlerinin ipoteği elinde tutan bankaya dönmesi tehlikesini atlatabildiklerini ortaya koyuyor.

Kaynak: Yeni Şafak

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: