Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Reyting kuruluşlarından yeni mortgage kararları

Etiketler: |

Mortgage piyasasındaki krizi önceden belirleyemeyen reyting kuruluşları yeni kararlar almaya hazırlanıyor.


ABD'de, yüksek riskli tutsat (mortgage) piyasasındaki krizi önceden belirleyemeyerek itibar kaybettikleri ileri sürülen uluslararası kredi derecelendirme (reyting) kuruluşları, yeni kararlar almaya hazırlanıyorlar.

Standard and Poor's'un bugün, yeni kararlara ilişkin bir açıklama yapması beklenirken, diğer reyting kuruluşlarının da benzer kararlar alması bekleniyor.
Yeni kararlar çerçevesinde, Standard and Poor's'un, bir şirkete ya da mali kuruluşa 5 yıl bakan bir analisti rotasyona tabi tutacağı belirtiliyor. Ayrıca, reyting kuruluşlarından ayrılarak, daha önce ilgilendikleri şirketlerde çalışmaya başlayan analistlerin, tarafsız davranacaklarına dair verdikleri taahhütleri uygulayıp uygulamadıkları yakından takip edilecek. Reyting kuruluşları, ABD'de başlayarak küresel ekonomiyi durgunluğa iten yüksek riskli tutsat (mortgage) piyasasındaki finansal kuruluşların kredi notlarını zamanında indirmemek ve yavaş davranmakla itham ediliyor.

Kaynak: Hürriyet

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: