Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Konut Kredisi Başvuruları Önemli

Etiketler: |

Dün Avrupa borsalarındaki sert düşüş enflasyon korkusundan çok büyümedeki yavaşlamanın daha belirgin olmasından kaynaklandığı için bugün Euro’nun yukarı yönlü düzeltmeleri sınırlı kalabilir.

ABD’den açıklanacak olan konut kredileri başvuruları ve üretkenlik verileri günün hareketini belirleyecek.


Bu iki veride artış gözlenirse bu durumda Dolar yükselmeye, yani Euro düşmeye devam edebilir. İstidamdaki gelişmelere bakıldığında üretkenlikte yükseliş görülmesi mümkün ancak konut kredileri talebinde ne olacağı az çok belli. Yani konut kredilerinde düşüş devam edebilir. Eğer bir sürpriz olur da konut kredilerinde yükseliş olursa o zaman Euro’nun bir miktar daha 1.4580’e doğru gerilemesini bekleyebiliriz.

Durgunluk petrolü vuruyor

ABD ve Avrupa’da durgunluk beklentileri artmaya devam ederken ve tabi borsalar da buna bağlı olarak düşmeye devam ederken petrol fiyatları baskı altında kalmaya devam ediyor. Buna bağlı olarak petrol stoklarındaki yükselişin de devam edeceğini tahmin eden piyasa stok verilerini beklerken dalgalı bir seans geçirebilir ama yukarı hareketler stok verileri açıklanana kadar sınırlı kalır.

Eğer stok verileri beklentilerin altında açıklanmaya başlarsa yükselişler yine de sınırlı kalır çünkü satış baskısı artan durgunluk beklentileriyle her gün daha da artıyor. Yani petrol neden olduğu durgunluk yüzünden bu sefer düşüyor. Bir diğer deyişle kendi kendini öldürüyor.

Altında düşüş sınırlı kalabilir

Dün Doların beklenmedik bir şekilde değer kazanması ve petroldeki düşüş altın fiyatlarının da gerilemesine neden oldu. Ancak Dolardaki gerilemenin nedenlerine inecek olursak bu daha çok Avrupa’daki stagnasyonist duruma bağlı olarak gerçekleşti.

Yani Dolar cephesinde bir gerileme yeniden görülecek olursa ve borsalar da satış baskısı altındayken altın fiyatlarının düşüşleri sınırlı kalabilir. BU nedenle 890 seviyesinin altından açığa satacak olursanız dikkat edin. Çünkü Doların olası düşüşü ve borsaların gerilemesi altının yeniden yukarı hareketlenmesine nende olabilir. Her zaman dediğim gibi bütün bunların asıl kilit noktası petrol piyasası olarak kalmaya devam ediyor.

Kaynak: Hürriyet

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: