Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

TOKİ Taksitlerinde Yüzde 4,5 Artış

Etiketler: |


Toplu Konut İdaresi (TOKİ), kredi ve konut bedellerinin ödenmesine ilişkin taksitleri, yılın ikinci yarısı için yüzde 4,5 artırdı. Arsa satışlarına ilişkin borç taksitlerine ise yüzde 13,76 artış uygulandı.


TOKİ'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, TOKİ tarafından kooperatifler, kooperatif birlikleri, sosyal yardımlaşma kurumları, belediyeler ve yapımcılara açılan konut kredilerinin kullanım ve geri ödemeleri ile idarece inşaa ettirilen ve 6 aylık memur maaş artış oranına bağlı olarak satışa sunulan yeni projelerin geri ödemelerine
esas borç bakiyeleri ve taksit bedelleri, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı olan yüzde 4,5 ile güncellendi.

İdarece inşa ettirilen ve satışa sunulan eski projeler ile Emlak Bankası A.Ş’den TOKİ'ye intikal eden projelerin geri ödemelerine esas borç bakiyeleri ve taksit bedelleri de memur maaş artış oranı, TÜFE ve ÜFE oranları arasından en düşük olanı alınarak yüzde 4,5 artırıldı. İdarece satılan arsaların bakiye borç ve taksit tutarlarına ise yüzde 13,76 artış uygulanacak.Duyuruda, uygulamada esas alınan oranların, yorumlara sebebiyet vermemek amacıyla TOKİ tarafından hesaplanmadığı, ilgili ve yetkili kurumlar olan Maliye Bakanlığı (Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü) ve Türkiye İstatistik Kurumu'ndan talep edildiği, yazılı olarak temin edilen oranların hiçbir değişiklik yapılmaksızın aynı şekilde kullanıldığı belirtildi.

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: