Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

İstanbul'a Pendorya geliyor

Etiketler: |


TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın yatırımıyla Pendik’te hayata geçirilecek olan Pendorya Alışveriş Merkezi 2009 yılında açılacak

TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (TSKB GYO) yatırımıyla yapılan Pendorya Alışveriş Merkezi 2009 yılında İstanbul Pendik’te açılacak. Merkezde hipermarket, elektronik market ve sinema salonları dahil olmak üzere 130 mağaza ve 1000 kişilik yeme içme alanı bulunacak. Bölgenin en büyük elektronik marketi ve 1000 araç kapasiteli ücretsiz otoparkıyla Pendorya, özellikle alt ve üst meydanları, açık-kapalı mekân ilişkisini akıcı geçişlerle harmanlayan farklı mimarisiyle dikkat çekiyor.

Proje, İstanbul’un Anadolu yakasında, Pendik-Kaynarca kavşağında, E-5’e cepheli bir alan üzerinde yer alacak. Pendik merkezine, sahil yoluna ve Sabiha Gökçen Havaalanı’na yakın bir konumda bulunan Pendorya’nın, yeni konut bölgeleri, marina, üniversite, teknopark ve fuar alanı gibi yatırımlarla İstanbul’un doğu yakasının yükselen yıldızı olan Pendik ilçesine farklı bir soluk getirmesi bekleniyor.


Ana yollardan elverişli ulaşım bölgesinde yer alan Pendorya’nın erişim alanı, batıda Maltepe’ye, doğuda Gebze sınırlarına, kuzeyde ise Tuzla Akfırat bölgesine uzanıyor. Geliştirilmekte olan projenin ortakları arasında Ataman Şirketler Grubu da yer alıyor. Ataman Grubu aynı zamanda projenin geliştirme danışmanlığını yürütüyor.

Pendik Pendorya AVM

Yatırımcı TSKB GYO
Toplam inşaat alanı 80 bin metrekare
Toplam kiralanabilir alan 30 bin metrekare
Otopark sayısı 1000 adet
Hipermarket 8 bin metrekare
Elektro market 5 bin metrekare
Sinema 8 adet
Yeme içme alanı 1000 Kişi
Mağaza sayısı 130 adet
Açılış tarihi Eylül 2009


Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: