Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Bu Dönemde Konut Alan Karlı Çıkar

Etiketler: |


Hazer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gedik, gayrimenkulün her dönem en popüler yatırım araçlarından biri olduğunu belirtti. Ali Gedik ‘Durgunluk konut sahibi olmak isteyenler için önemli bir fırsat. Bu durumu değerlendirenler karlı çıkacak’ diye konuştu.

İnşaat sektöründeki durgunluk ev almak isteyenlerin işine yarayacak. Hazer İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gedik, durgunluğun konut sahibi olmak isteyenler için önemli bir fırsat olduğunu belirterek ‘Bu durumu değerlendirenler karlı çıkacak’ dedi. Ev almak isteyenlere tavsilerde de bulunan Gedik, emsallerinden ucuz fiyatlarda satışa sunulan konutları satın alırken iyice araştırılması gerektiğini savundu.

Gedik ‘Yakın tarihte yaşanan depremler göstermiştir ki, emsallerinden ucuz konutlar maalesef dişinden tırnağından artırıp ev alan bir çok insanımıza pahalıya mal olmuştur. Bu nedenle fiyattan çok konutun kalitesi ve güvenliğine önem verilmeli’ dedi. Artan, maliyetlere rağmen gayrimenkulün her dönem en popüler yatırım aracı olduğunu vurgulayan Gedik, şunları söyledi:

‘Kuşkusuz gayrimenkul her dönem en popüler yatırım araçlarından birisi olmuş ve yatırımcısına çok kazandırmıştır. Şu an bu sektörde bir durgunluk yaşandığı doğrudur. Fakat bu durum hem yatırım yapmak isteyenler hem de ev sahibi olmak isteyenler için önemli bir fırsattır. Şunu söylemeliyim ki, peşin para ile daire almak isteyenler mutlaka bu durumu değerlendirsinler.’

ALİ GEDİK’TEN DİĞER TAVSİYELER

Reklamların cazibesine kapılmamalı, konut üreten firma araştırılmalı.

Konutun brüt alanı değil net alanı önemli. Çünkü yaşayacağınız alan net diye tabir edilen alandır.

Konutun aylık aidat gideri de araştırılmalı. Daha sonra hiç hesapta olmayan aidat sorunları ile karşı karşıya kalınabilir.

Alınacak konut tapuları ortak, kat irtifaklı ve kat mülkiyetli olabilir. Kat mülkiyetli konutlar daha tercih edilendir.

Satış sözleşmesi incelenmeli ve bu konuda gerektiğinde bir uzmandan yardım alınmalıdır.

Alacağınız konutun bulunduğu yerdeki ulaşım akslarının çeşitliliği bir diğer önemli unsurdur.

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: