Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Göstergeler 6 aydır olumsuz

Etiketler: |

BAŞBAKAN eski yardımcılarından, TOBB ETÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdüllatif Şener, mortgage düzeninin uygulanabilmesi, sağlıklı bir şekilde yaygınlaşabilmesi için istikrar, düşük enflasyon ortamı ve faizlerin daha düşük seviyelerde seyrediyor olması gerektiğini belirterek, “Ama maalesef son 6 aydır ekonomik göstergelerin tamamında bozulma vardır’’ dedi.

’Mortgage Brokerlık Sisteminin Kuruluş Toplantısı’’nda yaptığı konuşmada, mortgage yasasının eksiksiz olması için dünya deneyimlerinden yararlandıklarını, yasanın, diğer ülkelerde ortaya çıkan olumsuzlukların Türkiye’de yaşanmaması amacıyla uzun çalışmalar ve tartışmalar sonucu oluşturulduğunu söyledi. Bugün, ikincil mevzuat denilen düzenlemelerin pek çoğunun yapıldığını belirten Şener, ‘’Türkiye’de mortgage uygulaması yoktur. Şu anda Türkiye’de var olan düzen konut kredisi düzenidir’’ dedi. SPK eski Başkanı Doç. Dr. Doğan Cansızlar da Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde mortgage’ın yerleşmesi için maliyetlerin belli bir seviyenin altına inmesi gerektiğini belirtti. Toplantı sonrası Mortgage Brokerları Derneği (MBD) Başkanı Sabri Ateş, Şener’e bir plaket verdi.

Kaynak: Akşam

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: