Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Konutta yeni bir oyuncu

Etiketler: |


Türk Barter, 2008 yılında tekrar pazarlanmak üzere 2 bin 500 adet konut satın alacak. Kredilendirme şirketi de olan Türk Barter konut alacaklara da 5 yıl faizsiz kredi kullandıracak

Türk Barter’in 2008 yılı hedeflerinin açıklandığı basın toplantısında konuşan Türk Barter Yönetim Kurulu Başkanı Sırrı Şimşek, Türk Barter’in pazarlanmak üzere 2008 yılında 2 bin 500 adet yeni konut, 4 bin adet ikinci el araç, 30 bin adet cep telefonu alacağını açıkladı. Şimşek, elinde stok olan, mallarını, konutlarını satamayan, satışlarını artırmak isteyen tüm işletmeleri Türk Barter’e davet etti.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sırrı Şimşek, 2 bin 500 konut alımı ile ilgili bir soru üzerine şunları kaydetti:

"Örneğin konutta inşaatı devam edemeyen bir projede Türk Barter devreye giriyor. Bankaya ve diğer firmalara borcu ödeyerek gayrimenkulü tekrar pazarlanmak üzere satın alıyor. Türk Barter burada kredilendirme şirketi olarak da devreye giriyor. Konut alacaklara 5 yıl faizsiz kredi kullandırabiliyoruz. Buna ‘barter tutsatlığı (mortgage)’ da diyebiliriz. Faiz uygulamıyoruz, yüzde 5 komisyon alıyoruz."

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: