Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Bernanke: Konut hacizleri ekonomiye zarar veriyor

Etiketler: |

ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Ben Bernanke, mortgage piyasasındaki koşullarda devam eden zorlukların ekonomiyi tehdit ettiğini söyledi.

Bernanke, New York’ta Columbia Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada, "Vadesinde ödenmeyen borçlar ve hacizlerdeki yüksek oranların konut sektörü, mali piyasalar ve ekonominin tümünde önemli etkileri olabilir" dedi. Hacizlerin önüne geçebilmenin sadece borç verenler ve alanların değil, herkesin çıkarına olacağını vurgulayan Bernanke, "Geçen yıl ABD’de haciz sürecine giren ev sayısı 2006 yılına göre yüzde 53 artarak 1.5 milyona çıktı. Bu yıl yeni hacizlerin oranının muhtemelen daha yüksek olacağı görülüyor" yorumun yaptı.

Bernanke, ev fiyatlarındaki düşüşün nispeten yeni bir olgu olduğunu, kredi alanların ve kredi servislerinin bu konuyla baş edebilmesi için yeni ve esnek stratejiler geliştirmesi gerektiğini ifade etti. Bernanke, ABD Kongresi’ne, Federal Konut İdaresi’nin yetkilerini artıran ve hükümet destekli mortgage finansman şirketleri Fannie Mae ile Freddie Mac’in yönetimini güçlendiren yasal düzenleme konusunda hızlı davranması çağrısında bulundu.

Kaynak: Hürriyet

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: