Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

İngiltere’de emlak krizi derinleşiyor

Etiketler: |

Tutsat (mortgage) kredilerinin geri ödenmemesi nedeniyle ABD’de başlayan ve Avrupa ülkelerini de etkileyen sıkıntı farklı boyutlarıyla sürmeye devam ediyor.

Tutsat krizinin en çok vurduğu ülkelerden biri olan İngiltere’de haziran ayı için açıklanan ev fiyatlarının Kasım 1992’den beri görülen en büyük düşşü (bir önceki yıla göre yüzde 6.3) göstermesi ülkede ciddi bir tedirginlik yarattı.

Verilerden hareketle, İngiltere’nin, emlak piyasasında resesyon yaşayan Amerika’yı hızla takip ettiği yorumları yapılırken, Taylor Wimpey ve Persimmon gibi İngiltere’nin en büyük inşaat firmalarının karşılaştıkları finansal güçlükler nedeniyle inşaatlarını durdurabileceği ve emlak krizinin daha da derinleşebileceği öne sürülüyor. Emlak krizindeki derinleşmenin, büyümeyi yavaşlatacağı ve ekonominin bütününe yayılarak ülkeyi resesyona sürükleyebileceği de belirtiliyor.

Kaynak: Cumhuriyet

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: