Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Beklenen an geldi Emlak dünyasinin buyuk bulusmasi

Etiketler: |


13-15 Ekim 2008 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek 14’üncü Uluslararası CEREAN Yıllık Konferansı’na yerli ve yabancı çok sayıda kişi katılacak. Konferansta emlak piyasasında yaşanan sıkıntılar da tartışılacak

Uluslararası 14’üncü CEREAN Yıllık Konferansı, 13-15 Ekim 2008 tarihleri arasında İstanbul The Marmara Otel’de gerçekleştirilecek. İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası tarafından gerçekleştirilecek konferansa Türkiye ilk kez ev sahipliği yapacak.

CEREAN Türkiye Başkanı ve İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Sabri Ateş, 2007 yılında Romanya’da düzenlenen son konferansta Litvanya ile yarıştıklarını belirterek, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı tanıtım dosyasının da etkisiyle bu konferansı Türkiye’de yapma hakkını kazandık. Gelişen gayrimenkul pazarımızın da bu etkinliği gerçekleştirmemizde büyük etki” dedi.

Konferansın uluslararası arenada gayrimenkul sektörünün bir buluşma noktası olacağını ifade eden Sabri Ateş, organizasyonun Türk gayrimenkul piyasasının gelişimine olumlu bir etkisinin olacağını söyledi. Ateş, yerli ve yabancı gayrimenkul uzmanlarının yanı sıra, yatırımcıların da konferansa büyük ilgi gösterdiğini anlatarak, gayrimenkul sektörünün değişik alanlarında konferansa yaklaşık bin katılımcı beklediklerini belirtti.

Konferansın, Türkiye’deki gayrimenkul projelerinin yurtdışında pazarlanmasında kurulacak bağlantılar açısından önem taşıdığının altını çizen Ateş, “Konut, ofis ve alışveriş merkezi gibi alanlarda Türkiye’deki birçok proje yabancı yatırımcılara açılacak. Bu kapsamda Türkiye’deki projelerle bağlantı kurmak isteyen bazı yabancı firmalar da ilk kez konferans dolayısıyla Türkiye’ye gelecek” diye konuştu.

Sorunlar dile getirilecek

Konferansın uluslararası boyutunun olması nedeniyle Türkiye’den en yüksek seviyede katılımın büyük önem taşıdığına vurgu yapan Sabri Ateş, “Bu konferansa hükümet ve yerel yönetimler bazında katılımların olması hem Türkiye’nin iyi temsil edilmesi hem de emlak piyasasında yaşanan sorunların yetkili mercilere ilk ağızdan iletilmesi bakımından önemli” dedi. Ateş, konferansta gayrimenkulle ilgili vergiler, yabancıya mülk satışı ve emlakçılıkla ilgili yasal düzenlemelerde yaşanan sıkıntıların dile getirileceğini ve çözüm önerilerinin sunulacağını ifade etti.

CEREAN genel kurulu yapılacak

Konferans bünyesinde 13 üye ülkesi bulunan Merkez Avrupa Emlak Birlikleri Ağı -

CEREAN’ın genel kurulunun da yapılacağını aktaran Ateş, emlakçılıkla ilgili uluslararası tek bir yasal düzenlemenin uygulamasıyla ilgili çalışma yapılacağını kaydetti. Ateş, şunları söyledi:

“Emlakçılıkla ilgili halen yasan bir düzenlememiz bulunmuyor. Birliğe üye ülkelerin tek bir yasal düzenlemeye tabi olamsıyla ilgili çalışmalar yapacağız. Ayrıca konferansta, CEREAN'ın bünyesindeki Merkez Avrupa, Balkan ve Doğu Bloğu ülkelerinin yanı sıra Amerika ve Fransa'dan da kalabalık bir grup yatırımcıyı ağırlayacağız. Amerika'dan özellikle İstanbul gayrimenkul piyasasını araştırmak için gelecek 80 kadar yabancı katılımcının yanı sıra, Fransa'dan da 40 kişilik bir grup yatırım fırsatlarını araştırmak üzere ülkemize gelecekler.”

Sabri Ateş, ULI Türkiye Başkanı Haluk Sur’un da destekleriyle düzenlenen konferans ile ilgili detaylı bilgiye www.cerean2008.com adresinden ulaşılabildiğini söyledi.

Gayrimenkul sektörünün duayenleri katılıyor

CEREAN Başkanı Dan Negulescu ile CEREAN Türkiye Başkanı ve İstanbul Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Sabri Ateş’in katılacağı konferansta; ULI Avrupa Başkanı Bill Kistler, ULI Türkiye Başkanı Haluk Sur, Uluslararası Emlak Kuruluşu Başkanı Norm Flynn, Gazi Üniversitesi Maliye Bölümü Başkanı Prof. Dr. Şükrü Kızılot, İstanbul Mortgage Finansman A.Ş. CEO’su Bahadır Teker, Soyak Holding CEO Vekili Emre Çamlıbel ve KREA Başkanı Hakan Kodal gibi gayrimenkul sektörünün önde gelen yerli ve yabancı temsilcileri de yer alacak.

‘Emlak yatırımında küreselleşme ve Türkiye’deki yeni fırsatlar’ başlığı altında düzenlenecek konferansta ‘Türkiye konut sektörünün bugünü ve geleceği’ başlıklı özel sunumla birlikte şu oturumlar yapılacak:

“Gayrimenkul yatırım sektöründe küreselleşme, Türk konut finansmanı sistemindeki gelişmeler, Uluslararası gayrimenkul pazarına bakış, Kentlerin markalaşmasında tasarımın önemi, Ekolojik sürdürülebilir çözüm: Yeşil binalar, Türk gayrimenkul yasaları ve vergi sistemi yabancı yatırımcıyı Türkiye’de nasıl korur?, Emlak sektöründe standardizasyon.”

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: