Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

"Herkesi ev sahibi yapmadan gitmem"

Etiketler: |

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Hadımköy Konutları'nın 2. Etap satışlarının başlatıldığı törende, "İstanbul'da herkesi konut sahibi yapmadan gitmeyeceğiz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin bağlı şirketlerinden Konut İmar Plan Turizm Ulaşım Sanayi ve Ticaret A. Ş'nin (KİPTAŞ) inşa ettiği Hadımköy Konutları 2. Etap satışları başladı. 2 bin 150 konutun satışa sunulduğu projede taksitler 18 ay sonra, konut sahibi evini taşınınca ödenmeye başlıyor. Projeye ilişkin bilgi veren İBB Başkanı Kadir Topbaş, kentteki pek çok yaşam alanının kentsel dönüşüm için ele alındığına da işaret ederek, bazı siyasilerin kendilerini, "bazı insanları mağdur ve birilerini zengin etme derdine düşmüş" gibi gösterdiğini, bunun gerçeği yansıtmadığını, amaçlarının herkesi ev sahibi yapmak olduğunu kaydetti.

"İstanbul'da herkesi konut sahibi yapmadan gitmeyeceğiz" diyen Topbaş, bugüne kadar 43 bin 600 konut yaptıklarını, bu dönem bunu 50 bine çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Taksitler eve taşınınca

Topbaş, KİPTAŞ'ın özellikle dar gelirlileri konut sahibi yapmak istediğine işaret ederek, kendilerine gelen pek çok talebi değerlendirdiklerini, bugün satışa çıkan 2 bin 150 konut için 18 ay sonra, evini taşıdıktan sonra krediyi ödeme kolaylığı da sağladıklarını anlattı. KİPTAŞ'ın konut alanında ciddi bir marka haline geldiğini belirten Topbaş, KİPTAŞ konutlarının daha proje halindeyken satışınıngerçekleştiğini ifade etti.

Hadımköy Konutları 2. Etap'ta yapılacak 2 bin 150 konuttan giriş katlarındaki 40 tanesini özürlüler için ayırdıklarını anlatan Topbaş, başvuran özürlülerin kuraya tâbi olmayacaklarını söyledi. Topbaş, 75 metrekare olan konutların 55 bin YTL'den satışa sunulduğunu, ayda 397 YTL ödenerek 120 ayda kira öder gibi geri ödemenin yapılacağını anlattı.

Bir yıl İstanbul'da oturma şartı

KİPTAŞ tarafından yapılan ve geçtiğimiz gün satışa sunulan Hadımköy Konutları 2. Etap'ta sosyal proje kapsamında satışa sunulan 75 metrekare daireler için bir yıl İstanbul'da oturma ve hiç evi olmama şartı aranıyor. Evlerin 40 adet giriş kat dairesi, engelliler için özel olarak hazırlanacak. Hadımköy Konutları 2. Etap'ta 75, 95 ve 125 metrekare olmak üzere 2 bin 150 konut, 0,82 faiz oranı ile 397 YTL'den başlayan taksitlerle 120 aya kadar vadeyle satılıyor.

Kayıt süresi 8 Şubat'ta doluyor

Satış için kayıtlar, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Saraçhane'deki binası ve Hadımköy Belediyesinde yapılıyor. Son başvuru süresi 8 Şubat 2008 olan konutların satış fiyatı ise büyüklüklerine göre 55, 80 ve 120 bin YTL olarak belirlendi.

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: