Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Yapı Kredi'den dövize endeksli konut kredisi

Etiketler: |

Yapı ve Kredi Bankası İsviçre frangı ve İngiliz sterlinine endeksli konut kredisi kullandıracak.

Banka konut kredisi ürün portföyüne dövize endeksli 2 yeni ürün daha ekledi.

Yapı ve Kredi Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, konut kredisi almayı düşünen müşteriler artık Yapı Kredi'den İsviçre frangına veya İngiliz sterlinine endeksli konut kredisi kullanabilecek.

Kredilerin vade ve faiz oranları, İsviçre frangı için 120 ay vadeye kadar yüzde 0.54, 121-240 ay vade arası yüzde 0.57 olarak belirlenirken, İngiliz sterlini için 240 ay vadeye kadar kredi faizi yüzde 0.75 olarak açıklandı.

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Sönmez, özellikle döviz cinsinden geliri olanların taleplerine karşılık vermek üzere bu iki yeni ürünü geliştirdiklerini belirtti.

Söz konusu kredilerin birçok kişinin ilgisini çekebileceğini ifade eden Sönmez, ancak döviz geliri olmayanların risklerini iyi hesap etmeleri ve kredi kullanım kararlarını bu doğrultuda vermeleri gerektiğinin altını çizdi.

2008 yılında faiz oranlarında düşüş beklendiğini belirten sönmez, ikincil piyasanın hayata geçmesi ve kurumsal yatırımcının ilgisiyle birlikte finansman kaynağının çeşitleneceğini ve maliyetin de düşeceğini kaydetti.

Kaynak: CNN Türk

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: