Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Iste Firsat Toki den 48 Bin YtL ye konut

Etiketler: |

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Karacaören mevkii protokol yolunda yaptırdığı 560 sosyal konutu, kura yöntemi ile Kasım ayında satışa çıkarıyor.

TOKİ'den yapılan duyuruya göre, Karacaören mevkiinde bulunan konutlar için başvurular 3 Kasım'da başlayacak. Halk Bankası'nın aracılık edeceği satışlar için son başvuru tarihi 21 Kasım olarak belirlendi.

Konutlardan alabilmek için Ankara'da 3 yıldır oturuyor olma şartı aranacak. Büyüklükleri brüt 93,4-95,4 metre kare arasında bulunan 2+1 odadan oluşan konutların fiyatları, 48 bin 254 YTL ile 61 bin 861 YTL arasında değişiyor. Konut satışlarında 2 bin YTL başvuru bedeli alınacak.

Verilen bilgiye göre, şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerine genel kuraya girmeden ve başvuru bedeli yatırmadan konut alma hakkı tanınacak. Bu kişilerin konutları, öncelikli olarak kura ile belirlenecek. İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi, Kıbrıs ve vatani hizmet gazilerine, 3 adet kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecek. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri, diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacak.

Diğer başvuru sahipleri için, 26 Kasım'da kura çekilecek. Hak sahipleri, konut bedellerini, peşin ödeyebileceği gibi, bedelin yüzde 10, 15 veya 25'ini peşin ödeyerek taksitli ödeme imkanlarından da yararlanabilecek. Konut bedelinin yüzde 10'unun peşin ödenmesi halinde 96 ay, yüzde 15'inin peşin ödenmesi halinde 108 ay, yüzde 25'inin peşin ödenmesi halinde 120 ay vade imkanı sağlanacak. Başlangıç taksiti, ödenen peşinat oranına göre 301,5 YTL ile 579,95 YTL arasında değişiyor.

Başvuruda bulunacak olan konut alıcı adaylarının, Ankara il sınırları içerisinde en az 3 yıldır ikamet ediyor veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor. Bu kişilerin ayrıca, kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, TOKİ'den konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları gerekiyor. Konutlar, sözleşme tarihinden itibaren 16 ayda hak sahiplerine teslim edilecek.

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: