Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Mortgage Fırsat

Etiketler: |

İnşaat 2008 yılında yüzde 15 büyür.İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Orhan Turan, 116 milyar dolarlık döviz gelirinin yüzde 10’unun inşaat sektörü tarafından gerçekleştirildiğini söyledi.

İMSAD tarafından hazırlanan ‘’İnşaat Sektörü ve İnşaat Malzemeleri Sanayi Ekonomik Değerlendirme ve Öneriler’’ raporunun tanıtımında konuşan Turan, sektörün 2006’da bir önceki yıla göre yüzde 20 büyüyerek 64 milyar dolar pazar büyüklüğüne ulaştığını söyledi.

İnşaat sektörünün Türkiye ekonomisine katkısının günden güne arttığını ifade eden Turan, gelecek yıl için sektörde büyüme beklentisinin yüzde 15 olduğunu söyledi. İMSAD’ın raporunu hazırlayan Dr. Can Fuat Gürlesel de enflasyonun yüzde 4-5’e gerileyeeceğini, Hazine faizinin ise düşeceğini beklediklerini kaydetti. Gürlesel, bu koşullarda aylık yüzde 1’in altına düşecek olan mortgage faiziyle inşaat sektörünün büyük bir avantaj yakalayacağını söyledi. Rapora göre, inşaat sektörü 2006 yılında yarattığı 21,2 milyar dolarlık katma değer ile 400 milyar dolarlık GSMH içinde yüzde 5,3 oranında pay alırken, inşaat malzemeleri sanayisi 6,36 milyar dolarlık katma değer ile sanayi içinde yüzde 5,44, GSMH içinde ise yüzde 1,37 oranında paya sahip oldu.

Kaynak: Bugün

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: