Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

TOKI Konutlari Yandaslara mı Gitti ? Simdi ne olucak ?

Etiketler: |


TOKİ konutlarının Akman, AKP'li vekiller ve AKP yandaşlarına gittiği iddia edildi.

Demokratlar Platformu, Toplu Konut İdaresi'nin kaynak yaratmak amacıyla yaptırdığı lüks konutların AKP'li vekil ve AKP yandaşı bürokratlarına gittiğini öne sürdü. Platformun açıklamasına göre, TOKİ konutları, adı yolsuzluk iddialarına karışan RTÜK Başkanı Zahid Akman'dan, AKP Milletvekili Egemen Bağış'a, eski Turizm Bakanı Atilla Koç'un eşi Şadiye Koç'tan AKP Milletvekili Nevzat Pakdil'e kadar birçok milletvekili ve önemli bürokrat tarafından satın alındı.

Demokrat Parti içinde Genel Başkan Süleyman Soylu'ya muhalifler tarafından oluşturulan Demokratlar Platformu, yaptığı açıklamada, dar gelirliler için konut üreten TOKİ'nin lüks konutlarına iktidara yakın isimlerin sahip olduğunu öne sürdü. Yapılan açıklamada, Türkiye'nin imkanları, varlıkları, kaynakları ve kadrolarının AKP iktidarı döneminde “yağma”ya uğradığı savunulurken, “Yağma, kamu kuruluşlarında, belediyelerde olanca hızıyla devam etmekte, artık her yerden cerahat fışkırmaktadır. İnsanların inanç ve merhametleri de bu yağmadan nasibini almıştır. Deniz Feneri, bu pisliğin uç verdiği ilk işaret fişeğidir. Arkası, başkalarından gelecektir” denildi.

Söz konusu durumu “dillendirecek” ve “sorgulayacak” muhalefetin bulunmadığını savunan platform, açıklamasında, “Varsa yoksa Kılıçdaroğlu. Meclis içindeki muhalefete bakın. MHP, iktidarın acil servisi konumunda. Tıkandığı her yerde imdadına o yetişiyor. BBP'nin tek adamlı muhalefeti iktidarın ‘hıh' deyicisi. Parlamento dışı muhalefet ise perişanları oynuyor. ANAP kendi derdinde, DP, arkasında ne nal izi, ne toz bulutu, ‘Beyaz yürüyüş'ünü sürdürüyor” açıklamasında bulundu.

DP'ye de atıfta bulunan platform temsilcileri yaptıkları açıklamada, DP yöneticilerini “uzayda yaşıyor” diye eleştirirken, “AKP karşısındaki mutlak sessizliği, onun da iktidarla gizli pazarlıklar içinde olup olmadığı sorusunu akıllara getiriyor” açıklamasında bulundu. DP'nin bıraktığı muhalefet boşluğunun doldurmanın Demokratlar Platformu'na düştüğünü belirten platform temsilcileri TOKİ konutlarındaki “yağmaya” ve AKP'nin yaptığı kadrolaşmaya işaret etti.

“TOKİ KONUTLARI AKP'Lİ VEKİL VE BÜROKRATA”

Yapılan açıklamada TOKİ konutlarından bazılarının ilginç sahiplerinin bulunduğuna dikkat çekildi. TOKİ'nin dar gelirli vatandaş için yapılacak konutlara kaynak yaratmak amacıyla yaptırdığı ve değerinden ucuza satılan lüks konutların alım listesinin özellikle AKP ve iktidarına yakın isimlerin girdiği ortaya çıktı. Alımın hangi kıstaslara göre yapıldığının açıklanması gerektiğine işaret eden platform temsilcileri, teftiş ve denetim kurullarını göreve çağırdı.

Platformun iddiasına göre Erler Mahallesi'nden konut sahibi olanların bir bölümünün listesi şöyle:

“RTÜK Başkanı Aykut Zahid Akman, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, AKP İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, Eski Turizm Bakanı Atilla Koç'un eşi Şadiye Koç, AKP Milletvekili ve Meclis Başkan Vekili Nevzat Pakdil, AKP Samsun Milletvekili Suat Kılıç, AKP Kastamonu Milletvekili Süleyman Çil, AKP Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan, AKP Muğla Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu, AKP Milletvekili Zeynep Tekin Börü, AKP Çanakkale Milletvekili Mehmet Danış, AKP Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, AKP Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, AKP Bayburt Milletvekili Suat Pamukçu, Recai Kutan'ın Eşi Mebrure Suna Kutan, Eski Refah Partisi Milletvekili Lütfi Esengül, Eski Refah Partisi Milletvekili Ahmet Cemil Tunç, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Emin Zararsız, DTM Müsteşar Yardımcısı Ömer Faruk Doğan, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Orhan Gümrükçüoğlu, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Maksut Mete, Devlet Personel Başkanı Jale Aygül, Milli Emlak Genel Müdürü İlyas Arlı, Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Anyolaç, Kenan Karadeniz Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı, DSİ Genel Müdürlüğü Basın Müşaviri Cemal Noğay, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Bedrettin Yıldırım, Kanunlar ve Kararlar Genel Müdür Vekili Yüksel Öztürk, Eski TOKİ Başkanı'nın Eşi Elvan Turagay, Rekabet Kurumu Uzmanı Hakan Bilir, Danıştay Eski Başkanı Ender Çetinkaya, MEB Müşavirliği'ne Atanan AKP Adana Milletvekili Zeynep Tekin'in Öğretmen Kardeşi Cumali Tekin, Hükümetin T.C. Merkez Bankası Başkanlığı için üzerinde durduğu isim Mehmet Şimşek, Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürü Kenan İpek, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Osman Bölükbaşı.

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: