Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Kredi Faizleri Daha da Yükselecek mi?

Etiketler: |


Konut, tüketici ve ticari kredi faiz oranlarına ilişkin artış beklentisi son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Kredi faizlerini sitemizin bankalar bölümünden öğrenebilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 94 üst düzey banka yöneticisi tarafından cevaplanan Temmuz-Eylül 2008 dönemi Bankacılık Sektörü Yönetici Kesimi Beklenti Anket'inin sonuçları açıklandı. Buna göre, kredilerin faiz oranlarında ağırlıklı olarak artış yönünde olan beklenti artarak devam ediyor.

Faiz oranlarında artış yönünde beklentiye sahip katılımcı oranı konut kredilerinde ve diğer tüketici kredilerinde yüzde 84, ticari kredilerde yüzde 91, kredi kartlarında ise yüzde 28 seviyesinde. Böylece, konut, tüketici ve ticari kredi faiz oranlarına ilişkin artış beklentisi son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Kredi hacimlerine ilişkin sorularda ticari ve kredi kartları kredi hacimlerinde artış, konut ve taşıt kredilerinde azalma beklentisinin devam ettiği görüldü. Artış beklentisine sahip katılımcı oranı konut kredilerinde yüzde 38, taşıt kredilerinde yüzde 22, ticari kredilerde yüzde 61, kredi kartlarında yüzde 73 seviyesinde oldu.

Konut ve taşıt kredisi hacimlerinde daralma beklentisi hakimken ticari kredilerde ve kredi kartlarında artış beklentisinin olması, bankaların faiz oranlarının artması durumunda uzun vadeli ve sabit faizli bireysel krediler yerine, ticari krediler ile kısa vadeli kredi kartlarına yönelme eğiliminden kaynaklanabileceği değerlendirildi.

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: