Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

TOKİ yeni hedefi belirledi

Etiketler: |


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, 2011 yılı sonuna kadar, 500 bin konut rakamına ulaşmayı hedeflediklerini söyledi


Yapımı devam eden TOKİ yatırımlarını incelemek üzere Denizli’ye gelen Bayraktar, Kurudere mevkinde yapılan konutların şantiyelerindeki incelemeleri sırasında, gazetecilerin, TOKİ konutlarında fiyat indirimi yapılmasına ilişkin sorusu üzerine, fiyatlarda indirim yapılmadığını, sürekli artış kaydedildiğini belirtti. Fiyat indirimi yapılabilmesi için enflasyonun eksik bakiye vermesi gerektiğini belirten Bayraktar, şunları kaydetti:


"Enflasyon yüzde 8 civarında artarken, inşaat sektöründe işçilikle ilgili fiyatlar yüzde 50 civarında artıyor. Denizli’deki kentsel dönüşüm için gecekondu sahiplerine jest amacıyla fiyatları bir miktar indirdik. Zaten orada arsa bedeli yok, sosyal donatı yok, sadece inşaatların maliyetleri var. Daha aşağıya inmesi mümkün değil. Bugün 50 bin YTL’ye daire alma imkanı hiç bir yerde yok. Müteahhitler bir taraftan para kazanamıyor, zarar ediyor. Devlet bir taraftan zarar ediyor. Vatandaşın da imkanı yok ama biraz daha gayret etmesi lazım. Elimizden gelen son gayreti gösteriyoruz. Bunu herkesin bilmesi lazım."


TOKİ Başkanı Bayraktar, bir gazetecinin TOKİ’nin hedeflerine ilişkin sorusunu ise "2008 yılı sonuna kadar 330 bin, 2009 yılı sonuna kadar 400 bin 2011 yılının sonuna kadar da 500 bin konut rakamına ulaşmayı hedefliyoruz" şeklinde yanıtladı. TOKİ’nin görevlerinin sürekli çeşitlendiğini dile getiren Bayraktar, insanların hak ettikleri sağlam, kaliteli, çağdaş mekanlara, ucuz ve güvenilir konutlara ulaşmanın yanı sıra, yeni bir kentleşme ve konut anlayışını da oluşturmaya çalıştıklarını belirtti.

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: