Emlak Broker - Mortgage Broker


Konut Kredisi Mortgage Kredi Faizi Emlak Piyasası Gayrimenkul Sektörü Haberler Makaleler Tavsiyeler Barındıran Kaynak Platform.Artık sitemize www.emlakbroker.com adresinden de ulaşabilirsiniz.

Durgunluk konutta yüzde 30’a varan indirimler getirdi

Etiketler: |

Global dalgalanmanın Türkiye’deki etkileri, gayrimenkul sektöründe indirim getirdi. JNR Fuarcılık tarafından 3-4 Mayıs’ta Hilton Convention Center’de düzelenlenecek olan 2’nci A Plus Gayrimunkul ve Finans Hizmetleri Fuarı’na katılan 40 firma piyasalardaki tedirginlik nedeniyle yüzde 10 ile 30 arasında özel indirimler yapma kararı aldı.

Fuarda ayrıca bankaların da alıcılara mortgage faizleriyle ilgili özel indirimli faizler uygulayacağı da açıklandı..

Ekonomi büyürken küçüldük
Arkon İnşaat ve Mimar Mühendisler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kalsın fuarın A Plus alıcılar için önemli avantajlar sağlayacağını söyledi. Kalsın, inşaat sektörünün 2002 ve 2003 yıllarında yüzde 4.9 ve yüzde 9.0 oranında küçüldüğünü belirterek "2004 yılının ilk çeyreğinde büyüme hızının sektörün değişime geç cevap vermesi nedeniyle gayri safi milli hasılanın yüzde 12.4 büyümesine rağmen yüzde sektörel büyüme 2.9 olarak gerçekleşmiştir" dedi.

Lükse rağbet var
Mühendisler Odası olarak fuarı, sektörün hareketlenmesi adına desteklediklerini de kaydeden Kalsın şöyle devam etti: "Fuara, ABD, Körfez ülkeleri, Hollanda ve Almanya’dan ticaret odalarının önemli temsilcileri ile yatırımcıları da davet edildi. Böylece fuar yalnızca iç piyasaya değil, aynı zaman dış pazara da projelerimizin anlatılması fırsatını vermektedir. Biz sektördeki konut talebinin ekonomik kriz söylentilerine rağmen azalmadığını, özellikle lüks merkezli residencelara olan talebin daha arttığını biliyoruz. Nitekim biz de bu durumu İstanbul’un merkez yerleşim bölgelerinden biri olan Şişli’deki Arkon Residance-1 ve 2’deki talepten net olarak gözlemliyoruz.."

Kaynak: Hürriyet

Benzer YazılarWidget by Hoctro | Jack Book

0 yorum: